Младата Христина Илиева, студентка по физика в трети курс в Дърамския университет във Великобритания, има нужда от нашата помощ. Необходими да ù средства за обучение в университета Виланова Villanova University през юни за 6 дни. Целта е да може да използва програма, наречена PHOEBE, или физика на затъмнително..
Научни новини
Младата Христина Илиева, студентка по физика в 3-ти курс в Дърамския университет във Великобритания, има нужда от нашата помощ. Необходими да ù средства за обучение в университета Виланова Villanova University през юни за 6 дни. Целта е да може да използва програма, наречена PHOEBE или физика на затъмнително..
Една от най-посещаваните изложби в света Човешкото тяло - Науката в нас пристигна в София на 14 април и ще остане в столицата до края на месец май, информира младежкият сайт TeeNews.eu. Уникалната научна експозиция ще представи над 100 реални експоната на органи и части от човешкото тяло, сред които..
Един от най-влиятелните съвременни футуристи –Брайън Солис –пристига в София на 31 май. Дигиталният анализатор идва за конференцията DigitalK 2018, която ще се проведе под мотото Бъдещето не чака. Световноизвестният лектор ще представи новите бизнес модели и възможностите, породени от дигиталната трансформация,..
Днес, 3 април, търсачката Google почете с един от своите традиционни дудъли годишнината от рождението на Джон Харисън 1693–1776. Екипът е избрал да изобрази на фона на логото си самоукия дърводелец и часовникар, изобретил моряшкия хронометър през 1761 г. след десетилетия упорит труд и няколко неуспешни..
Мечтали ли сте някога да изпратите името си до Слънцето? Благодарение на астрономическата мисия Parker Solar Probe на американската космическа агенция НАСА това вече е възможно. Мисията ще включва изпращане на сонда, наречена Parker, до Слънцето. А в нея ще има микрочип с имената на хората, записали..
Бас Лансдорп, основателят на най-голямата частна инициатива за заселване на Червената планета Mars One, ще представи пред българска публика отговори на фундаментални въпроси, свързани с бъдещето на човечеството. Той ще сподели своя предприемачески подход, докато Марс продължава да провокира любопитството..
Мислите си, че съвременните технологии не могат да ви изненадат с нищо? Помислете пак! Какво ще кажете за... роботи сперматозоиди? Точно така − съвсем правилно прочетохте. Изследователи от Института по материалознание "Лайбниц" в Германия са открили нов, по-ефективен начин за химиотерапия на пациенти,..
Първото изложение бе на д-р Стивън Голдфарб, който се занимава с физика на елементарните частици и работи по експеримента ATLAS в CERN. Неговата тема беше "Липсващите части: Големият адронен ускорител и тъмната Вселена". Голдфарб засегна редица аспекти на астрономията и говори пред публиката..
Победители в първото по рода си състезание по дебати на тема "нови технология" станаха Валентина Великова от Първа английска езикова гимназия в София и Тодор Рогошев от Пловдивския университет "Паисий Хилендарски", студент по право. Те получиха награди от спонсорите на събитието – едногодишен безплатен..
Те откриват кодирани съобщения в части от своята ДНК. Създаването на глобалната мрежа, която свързва милиарди хора по света, безспорно е едно от най-големите постижения на човечеството досега. Микробите обаче са достигнали до своя версия на интернет преди повече от три милиарда години. Те откриват..