Теди Москов от дълги години е сред големите имена в българския театър, кино и телевизия, допринесли в значителна степен за спасяването и развиването на духовния живот на българите във време, в което културният фактор е по-скоро второстепенен.
Режисьорът, наречен "Монти Пайтън на Балканите" от немския вестник "Дармщетер Ехо", се отличава като един от най-оригиналните и забавляващи режисьори в България за последните 20 години.
Стефан Москов, както е истинското му име, е роден в София през 1960 г. в семейството на българската писателка и драматург Рада Москова и Стефан Москов, фониатър на Софийската опера.
На 25 години Теди Москов завършва куклена режисура във ВИТИЗ, а седем години по-късно, през 1992 г., специализира и драматична режисура в "Академия Дарте Драматика" в Рим.
Именно в началото на 90-те младият режисьор успява да впечатли за пръв път публиката. През 1992 г. той започва да работи по едно от най-обичаните български телевизионни предавания – "Улицата", а година по-късно основава театър "Ла Страда".
В хумористичната телевизионна поредица той работи с култови днес актьори като Камен Донев, Мая Новоселска, Христо Гърбов и Кръстьо Лафазанов. Посредством забавни скечове, изпълнени с голяма доза импровизация, Москов предлага един свеж и ироничен поглед към българското битие в първите години на демокрацията.
След няколко епизода, станали изключително популярни сред телевизионната аудитория, предаването "Улицата" е свалено от ефир, като по думите на Теди Москов всичко става заради цензура, макар тя да не е политическа.
Теди Москов е и сред успешните и обичани режисьори и на театралната сцена. В постановките си той също залага на непреднамерения хумор и импровизациите, за които разчита отново на вече споменатите актьори.
Някои от най-известните постановки, които Москов поставя, са "Възгледите на един пън", "Хубавото лошо време", "Пътува Одисей", "Макбет", "Пушката ще гръмне след антракта" и много други.
Освен в България режисьорът си спечелва много позитивна критика и в Германия, където работи няколко години и името му набира популярност и зад граница. Сред пиесите, които поставя там, са класически сюжети като "Одисея", както и "Макбю" - хумористична смесица между "Макбет" и "Крал Юбю".
Независимо под каква форма твори обаче Теди Москов безспорно е сред хората, съхранили българския народ в духовен аспект и благодарение на тези творци все още е валидна фразата "Българинът е оцелял, защото се е смял!".