„Междупазарен анализ и борси“, Джон Мърфи

Pinterest LinkedIn +

С нарастването на взаимовръзките между световните пазари и класовете активи междупазарният анализ – анализът на свързани класове активи или финансови пазари за определяне на техните силни и слаби страни – е вече съществена част от надлежната проверка на всеки търговец. В книгата Джон Мърфи, бивш технически анализатор за Си Ен Би Си, излага техническите и междупазарните инструменти, необходими за разбирането на световните пазари. Използвайки борсово търгувани фондове, той показва как те помагат на търговците да печелят в условия на нестабилност.

Въоръжени с познания за влиянието на икономическите сили върху различните пазари и финансови сектори, инвеститорите и търговците могат да печелят от пазарите, които са във възход, и да се пазят от тези, които вървят надолу. Книгата предоставя съвети за следване на тенденции, модели на графики, пълзящи средни стойности, осцилатори, откриване на върхове и дъна, използване на борсово търгувани фондове, проследяване на пазарни сектори и новия свят на междупазарните отношения, като всичко това е представено изключително нагледно.

Изчерпателна и достъпно написана, книгата „Междупазарен анализ и борси“ е най-добрият инструмент за пазарен успех.

320 с., твърда корица, 39.90 лв.

 

Джон Мърфи: „Търгувайте спрямо тенденции, а не спрямо мнения. Не съветвам никого да търгува въз основа на мненията на друг човек“

Междупазарният анализ става все по-важна част от техническия анализ. Корелациите между различните финансови пазари през последните няколко години станаха толкова силни, че е почти невъзможно да се разбере какво се случва на всеки един пазар, без да се знае какво се случва и на всички останали пазари. Четирите основни пазара, които имам предвид, са облигации, акции, суровини и валути. Но нещата отиват и по-далеч. Междупазарният анализ играе важна роля в стратегиите за разпределение на активите и ротация на секторите, които са свързани с бизнес цикъла. Борсово търгуваните фондове (ETF) значително улесниха прилагането на междупазарните стратегии и направиха много по-лесно да се следи всичко ставащо.

Влиянието на чуждестранните акции също играе решаваща роля на фондовия пазар в САЩ. Глобалните пазари на акции са силно взаимносвързани. Опасно е да се анализира американският фондов пазар, без да се разглеждат тенденциите на чуждестранните пазари. Финансовата криза в еврозоната оказва вълнообразен ефект върху тенденцията на щатския долар, цените на суровините, държавните ценни книжа на САЩ и индекса S&P 500. Тенденциите на големите развиващи се пазари като Бразилия и Китай също оказват значително влияние върху цените на суровините и акциите. Включете някое телевизионно бизнес предаване и ще получите обобщение на пазарните събития по целия свят от деня. Това, което се случва там, оказва влияние върху случващото се тук.

За щастие, не е толкова трудно да следите всички тези пазари. Всичко, от което се нуждаете, е интернет сайт, който ви дава възможност да правите графики на световните пазари, и някои основни умения за разчитане на графики. Не е необходимо да сте експерт по графики. Най-важните промени в тенденциите се забелязват доста лесно. Но трябва да сте сигурни, че наистина виждате тези промени в тенденциите. За да направите това, трябва да разглеждате графиките. В допълнение към някои основни умения за разчитане на графики ще ви е необходимо и известно разбиране на основните принципи на междупазарния анализ. По-долу е представено обобщение на най-важните принципи и връзки на междупазарния анализ.

 

Обобщение на принципите на междупазарните отношения

Основните междупазарни принципи са следните:

           Всички световни пазари са свързани помежду си.

           Анализът на всеки един пазар трябва да включва анализ на останалите.

 

Четирите класа активи включват:

           Акции, облигации, суровини и валути.

 

Междупазарни връзки:

           Доларът и суровините се движат в противоположни посоки.

            Цените на облигациите и суровините се движат в противоположни посоки.

           От 1998 г. насам цените на облигациите и акциите се движат в противоположна посока.

           От 2008 г. насам акциите и суровините са по-тясно свързани.

 

Как си взаимодействат:

           Облигациите обикновено променят посоката си преди акциите.

           Акциите обикновено променят посоката си преди суровините.

           Доходността на облигациите достига връх първа, акциите – втори, а суровините – последни.

           Тези ротации са по-надеждни при върховете, отколкото при дъната.

 

Чуждестранно влияние:

           Всички световни акции са тясно свързани.

           По-слабият долар е в полза на чуждестранните акции.

           По-силен долар благоприятства акциите в САЩ.

           Нововъзникващите пазари са тясно свързани с тенденциите при суровините.

Книгата „Междупазарен анализ и борси“, от Джон Мърфи, можете да закупите чрез сайта на "Издателство Изток - Запад".

Сподели.

Относно автора

Avtora.com е създаден през 2001 г. като поддържаща медия на популярния по това време клуб О!Шипка. Впоследствие платформата променя своя фокус и от музикален сайт разширява темите и начина за доставка на съдържание.