Lenovo бяха на прав път още с първата версия на хибрида си Yoga, но като за първи опит по темата трябва да признаем, че моделът имаше някои слабости. Две от най-ключовите, разбира се, бяха относително скромната (по съвременните стандарти) резолюция на дисплея (1600 х 900 пиксела) и мощният, но не особено впечатляващ от гледна точка на енергийна ефективност Ivy Bridge процесор.
С новата Yoga 2 Pro обаче компанията доказва, че може да признава слабостите си и да ги коригира бързо. В тази си версия хибридът запазва всички безспорни плюсове на оригиналния модел – в това число и уникалната възможност да нагласявате гъвкаво положението на екрана и клавиатурата, така че да го използвате и като ултрабук, и като таблет.
В същото време дисплеят на Yoga 2 Pro е с внушителна разделителна способност – цели 3200 х 1800 пиксела, а чиповете, на които е базиран, са от най-новата Haswell генерация – едновременно светкавично бързи и скромни откъм консумация.
В комбинация с 8GB оперативна памет и 512GB SSD твърд диск Yoga 2 Pro вече е не само гъвкав и функционален, но респектиращо високопроизводителен – нищо чудно, че Lenovo ориентират модела по-скоро към бизнес професионалистите отколкото към масовата публика.
От компанията са поработили и върху дизайна – добавяйки различни дребни, но много симпатични и полезни детайли. Задната подсветка за клавиатурата например определено е приятна добавка, а освен това дизайнът на корпуса е една идея по-добре обмислен, защото, когато използвате Yoga 2 Pro в таблетен режим, екранът пасва по-удобно върху тялото на хибрида.
Дисплеят отново е сензорен, но Lenovo са добавили екстра, подобна на тази в Galaxy Note 2 и S4 – той реагира дори и без да го докосвате, достатъчно е пръстите ви да са в близост до повърхността му. Така че ако, да речем, ръцете ви са изцапани, няма да оставите мазни отпечатъци по него.
Единственото, което може донякъде да помрачи отличните впечатления от Yoga 2 Pro, очаквано е цената му – в зависимост от модификацията тя е около 1300 евро.