7 причини да останем обвързани, въпреки че сме нещастни

Pinterest LinkedIn +

Макар една от радостите на средностатистическия човек да е да бъде обвързан, трябва да сме наясно с нещо. Да имаш връзка не винаги означава да си обичан. Не винаги означава, че обичаш. И когато е налице подобно разминаване, радостта се превръща в нещастие.

Колкото и нелепо да звучи, много хора продължават да делят едно легло с човек, който отдавна не присъства в сърцето им. Защо? Има няколко причини... 

Самота

Известен ви е изразът "По-добре сам, отколкото зле придружен", но в крайна сметка статистиката на нещастните връзки сочи друго. И макар за всяко решение, което взимаме в живота си, да има причина, нека се замислим над следния въпрос - ако продължаваме да стоим в обречена връзка, не умножаваме ли самотата си по две?

Страх

Свързан с опасението, че никой друг няма да поиска да е с нас. Бъдете разумни и не обърквайте живота на другите, докато търсите своя път.

Вина

Сгафили сте преди, наранили сте половинката си и не искате да го правите отново, въпреки че не се чувствате добре във връзката си. Но знайте, че функцията на чувството за вина е да ви държи будни нощем и да гризе душата ви. Не променя миналото и не поправя грешки.

Време

Инвестирали сте толкова много от него във връзката си. ЕГН-то също ви тежи. Тогава се вземете в ръце и търсете щастието си, докато пясъкът от часовника не е изтекъл докрай.

Общи вещи и животинки

Живеете заедно, имате си куче/коте и какво ли още не. Освен болката от раздялата ще преживеете още доста емоционални поражения, докато разпределяте общото. Преценете кое е по-важно за вас - ключът от апартамента или усмивката на лицето ви.

Съжаление

Мъчно ви е за него/нея. Мислите, че без вас няма да се справи. Мразите да наранявате околните, особено него/нея. И тук идва моментът, в който трябва да проявите малко съжаление и към себе си, колкото и да ви е трудно.

Надежда

Умира последна, така е. Но не чакайте смъртта й до безкрай.

Сподели.