Kindle Touch - ако не е счупено, не го поправяй!

Pinterest LinkedIn +

Да, факт е, че четвъртото поколение Kindle се появи само преди малко повече от половин година, но междувременно конкуренцията не спи. Нови таблети и e-book четци излизат едва ли не всяка седмица, затова и в централата на Amazon също не спят. 7 месеца след появата на Kindle 4G, вече си имаме нов рийдър – този път със сензорен екран и наречен (да, правилно се досещате) Kindle Touch.

Ако тръгнете да търсите някакви съществени разлики между двата модела, трудно ще откриете такива. Външният вид на четеца не се е променил особено. На практика Touch до голяма степен си е същият добър стар Kindle - четвърта генерация, с 6 инчов E Ink дисплей, резолюция 800х600 пиксела и 16 нива на сивото. 

Основното (и най съществено различие), разбира се, са новите опции за сензорна навигация, благодарение на които Touch на практика не разполага с бутони за управление. За да не влошават качеството на изображение, Amazon са прибягнали до използване на инфрачервена система за сензорен контрол.

В комбинация с E Ink дисплея (който, както може би знаете, страда от една основна слабост – сравнително ниска скорост на реакция), резултатът е чувствително по-тромаво сензорно управление, отколкото на всяко друго iOS или Android устройство. 


Предвид факта, че все пак говорим за електронен четец, а не за таблет, това не е особено голям проблем, а удобството е налице – максимално изчистен корпус и лекота на използване. 

Добрата новина е, че въпреки сензорната добавка, времето за автономна работа, което Touch предлага, не се различава от предшестващия го Kindle 4G – до три седмици с едно презареждане на батерията, при четене средно по 30 минути на ден и активно използване на 3G безжичната връзка. 


Да, новият модел също се предлага в две версии – с и без 3G връзка, като разликата в цената е около стотина лева (340 лв. за Touch и 440 лв. за Touch 3G). 

В същото време новият Kindle е с около 30% по-тежък и дебел от предшественика си, което, честно казано, е пренебрежима разлика. 

Устройството идва с 4GB памет за съхранение на информация, от които реално използваеми са около 3GB (т.е. приблизително 3 000 книги). 

Иначе казано – Kindle си е все така Kindle, и Amazon са подходили доста разумно в случая, спазвайки стриктно принципа: Ако не е счупено, не го поправяй.


Сподели.